On heameel tõdeda, et “Munaka Priit” on öösuusatamise Eestisse toonud! Et Otepääl Munakal on  siis reedeti võimalik kella 20.00 – 23.00 -ni suusatada on järele proovitud. Oli rahvast, mõnusat mäemuusikat, avatud baar, õdus kaminatuli ning lahke pererahvas. Tõesti tore alternatiiv õhtu veetmiseks sõpradega.

Mägi oli õhtuks veel täiesti sõidetav vaatamata sellele, et õhutemperatuur oli veel  ka hilisõhtul plusspoolel 1 – 2 soojakraadi vahel.  Tuul üllatas vahetevahel jõuliste puhangutega. Telemarki sõitmiseks kasutasin  seekord veidi laiemat (122 – 95 – 122) suuska – Atomic “Patent”-i. Toimis nendes ilma- ja lumeoludes väga hästi. Kitsama suusaga poleks ehk nii mõnus olnud suhteliselt  märjas lumes nikerdada.  Mis nagu eriti meeldis, et ei mingeid tõstukijärjekordasid, mis näiteks nädalavahetusel Kuutsekal üsna tavalised kipuvad olema. Pimedas “rajalt kõrvale” ukerdama siiski ei läinud, kuid tundus mulle, et selles osas on Munakal potentsiaal olemas. Suusakrossi rada näiteks on väga lahe vaheldus… Muidugi tuleb endale aru anda, et siiski on vaid kaks nõlva ja lõppude lõpuks kõik ammendab ennast. Kolmest tunnist piisab täiesti, et endale mõnus ööuni ja väike lihaspinge jalgadesse järgmiseks päevaks talletada.

Telemarki harrastajana sooviks muidugi, et nõlva proofiil oleks ka nõlva ülemises osas järsem, sest just seal kipub kiirust pööreteks kõvasti vajaka jääma. No, aga selline see mägi juba kord on ja tore, et “rohelised” suusaharrastust  ikka  sallivad.

Väga positiivne elamus ja tahaks kindlasti veel ka päevavalguses Munakal Telemarki nikerdada.

2012-03-02_22.56.13.jpg

 

 

 

 

 

Autor admin / Kommenteerimine on hetkel suletud / Postitatud rubriiki Telemark suusatamine /