Vuokatti suusakeskusest Soomes on kaks kogemust, üks pärineb käesoleva aasta  jaanuari ja teine möödunud aasta aprilli kuust. Jaanuaris on Vuokattis temperatuurid üldiselt väga madalad ja kohalike sõnul pole ime kui temperatuur langeb alla 15 külmakraadi. Mask tasuks igaks juhuks kotti visata ja võiks ka mõelda kinnas-te külmataluvuse peale.

Seevastu aprillis on väga mõnus ja võimalik päikesepaistelise ilmaga suisa särgiväel suusatada…

Õnneks on suurem osa nõlvasid puude varjus ja seega tuul ja päike väga kurja ei tee. Peanõlval on lahtine tooltõstuk paralleelselt ankurtõstukiga. Tooltõstuk lõpetab tegevuse mõned tunnid enne mäe sulgemist ja jääb vaid ankur… Kui on palju rahvast mäel, siis on kasulik valida ankur, mis on siis kiirem vahend ülessaamiseks.

Nõlvade (punaste) proofiilid on huvitavad ja nõlvad on üldiselt hästi hooldatud. Kevadel on päikesepaistelise ilmaga suusa libisema saamisega (eriti sinistel nõlvadel) ikka tegu, aga kui määrida, siis pole see siiski võimatu.

Mõlemal korral oleme kasutanud majutuseks kohalikku SOKOS hotelli. Suhteliselt normaalne hinna – kvaliteedi suhe. Plussiks kindlasti luksuslik suusamäärimisruum ja korralik hommikusöök.  Suusamäärimisruumis oli veel viimati kolm riietekuivatuskappi ja lukustatavad kapid saabaste ja muu jaoks. Boonusena hästivarustatud jõusaal ja saun. Mõnus on see, et hommikul pääseb peale jõusaali kohe sauna juba kella seitsmest. Miinus kindlasti see, et mingit after ski värki ei ole. Disko, karaoke nädala-vahetustel. Eraldi äramärkimist väärib tasuta juhtmega internet tubades ja Wi-fi kogu hotellis.

Selline võimalus tuleb meelde veel, et kui ei viitsi suusmäärmisega jamada, siis saab jätta suusavarustuse lukustatavatesse kappidesse pealifti juures. Toppisime kappi nelja inimese suusad, kepid, kiivrid. Ööpäeva kapirent oli vist 5.- eurot, mis nelja peale pole just palju.  Hommikul võtad kuivad, soojad asjad ja mäele. Mõnus!

Toitlustamisega mäel muret pole – kohvikuid jätkub igale poole.

 Telemarki harrastajana lisaksin, et täitsa mitmekülgsed nõlvad, soblikud proofiilid ja on palju erinevaid võimalusi Telemarki suuskadega nikerdamiseks.

Samuti Caravani inimesena soovitaksin  (eriti mõnus on kevadel), sest saad oma auto parkida praktiliselt pealifti juurde mõistagi kui juhtub kohti olema. Väga luks.

Soovitan kaasa võtta ka murdmaa varustuse kui mägi ennast ammendab võib murdmaad nautida. Tõeliselt hea kvaliteediga suusarajad, kuna Vuokattis on ka suusakool. Jaanuaris oli Venemaa murdmaa koondis treeninglaagris.

Kokkuvõttes vahelduseks täitsa ok koht, kuid kahe – kolme päevaga mäesuusa mõttes ammendab ennast.

Autor admin / Kommenteerimine on hetkel suletud / Postitatud rubriiki Telemark suusatamine /